• Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan'dan "orman yangınları" açıklaması
  Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, "Ormanlarımız milli sermayemizdir, gözlerimizin önünde yok olmalarına izin vermemeliyiz. Acil bir şekilde 8600 kişi kadroya geçirilmeli ve 5000 işçinin de alımı yapılmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.
 • NİCE CUMHURİYETLERE
  Öz Orman İş Sendikası olarak; Cumhuriyetimizin 97. Yılında Milli iradenin inşasında rol almış olanlara minnet, bu uğurda can vermiş olan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
 • 8600 ORMAN İŞÇİSİ KADRO MÜJDESİ BEKLİYOR
  Son zamanlarda artan orman yangınlarının, bu yangınlarla mücadelede önemli konumda yer alan orman işçilerinin önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini belirten Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, şu anda kadro bekleyen 8 bin 600 civarında mevsimlik orman işçisi olduğunu söyledi.
 • NİCE 45 YILLARA
  Sendikacılığın olmazsa olmazı olan aile kavramı etrafında birleşip, büyük bir aile olmanın ruhunu, sorumluluğunu her zaman hissetmeli, kardeşlik çınarımızın tarihten gelen gücünü akamete uğratmak isteyenler karşısında bir ve bütün olmalıyız.
 • Darbeci ağzıyla demokrasi savunulmaz!
  Öz Orman İş Sendikası olarak 15 Temmuz'un Dünyaya karşı millet iradesinin egemen olduğu, darbe ve darbe sever zihniyetlerin bu topraklar üzerinde asla barınmayacağını tekrar gösteren önemli bir tarihtir. Darbelerin her çeşidine karşı millet iradesinin, seçilmiş meclisin, seçilmiş cumhurbaşkanının her zaman yanında olduğumuz ilan ediyoruz.
 • İNSANI YAŞATAN DEVLET İLE ORMANI YAŞATAN MİLLET EL ELE VERECEK
  Türkiye medeniyeti ile insan, Ağaçları ile orman ülkesidir. Biz biliyoruz ki insanı yaşatan devlet ile ormanı yaşatan millet el ele verecek, ormanı yok eden canileri de cahilleri de tespit edecektir.
 • ASLAN; YA CANİLİKTEN YA CAHİLLİKTEN
  Orman yangınları hiçbir zaman iyi niyetli bir eylem olmamıştır. Ya cahillik ya canilik ormanlarımızın başına bela olan iki hastalıktır diyen Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan;    Ülkemizin birçok yerinde orman yangınları ile mücadele veriyoruz. Bu mücadele insanlığın yaşatılması için başlatılan bir emek mücadelesidir. İki ay sonra işlerinden çıkarılacak olan kardeşlerimiz, üç ay sonra bir orman yangınları çıktığında ne denerek çağrılacak sorusunu sordu?
 • ÖZ ORMAN İŞ AZERBAYCAN GAZETELERİNDE
  Öz Orman İş Sendikasının kardeş ülke Azerbaycan'a yönelik yapılan saldırının kınandığı, Öz Orman İş Sendikasının her bir neferinin öz kardeşlerimiz ile birlikte olduğumuzu ilan eden mektubumuz Azerbaycan basınında Öz Orman İş Sendikasının değerli üyelerinden ve genel başkanından destek açıklaması ile yer edinmiştir.

ÜYELERİMİZDEN HABERLER

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni