ANASAYFA / Genel / İSTANBUL AĞAÇ SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK
İSTANBUL AĞAÇ SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 25.10.2016 00:00

İSTANBUL AĞAÇ SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK

İstanbul Ağaç A.Ş.’de çalışan 219 üyemiz adına, 3. Dönem Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Sözleşme, üyelerimizin ücret ve sosyal haklarında çeşitli iyileştirmeler sağladı.

1 Mart 2016 &ndash 28 Şubat 2018 dönemini kapsayan İstanbul Ağaç. A.Ş. 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin imza töreni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı diğer kuruluş, iştirak ve işletmelerin toplu iş sözleşmeleriyle birlikte aynı anda, 20 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. İmzalar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkanımız Settar Aslan, İstanbul Bölge Temsilcimiz Muhammet Küçük, Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri bürokratları ile belediye çalışanlarının katıldığı törende atıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle, İstanbul Ağaç A.Ş. ve Büyükşehir Belediyesi kuruluşları ile iştiraklerinde çalışan Hak-İş'e bağlı sendikalara üye işçilerin ücretlerinde birinci yıl için yüzde 11 oranında artış yapıldı. Ancak, İstanbul A.Ş. çalışanı işçilerimizin skala düzenlemesinden dolayı, zam oranı ortalaması yüzde 16'yı buldu. Sözleşmenin ikinci yılı için de enflasyon oranında ücret artışı öngörüldü. Sözleşmeyle ayrıca, İstanbul Ağaç A.Ş.'de çalışan 219 üyemizin günlük ücretlerine, 1 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, her bir kıdem yılı için 20 kuruş &lsquokıdem zammı' sağlandı. Sosyal yardım kalemlerinde de yüzde 11 oranında iyileştirme yapıldı.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni