• Öz Orman-İş Sendikası uyardı: Nem, rüzgâr ve sıcaklığın artmasıyla yangın kaçınılmaz, önlem almak hayati önem taşıyor
  Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, orman yangınları ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.
 • ORMAN TEŞKİLATIMIZIN VE ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE
  2023 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü 09.05.2023 tarihinde kamu işveren sendikası ve işçi konfederasyonları tarafından imzalanmıştır. Kamu Çerçeve Anlaşma Protokolünün bir toplu iş sözleşmesi olmadığı fakat hükümlerinin bağlayıcı nitelik taşıdığı malumunuzdur. Söz konusu protokolün hukuken işlerlik kazanabilmesi ise toplu iş sözleşmesi yetki süreci ve devamında gerçekleştirilecek müzakerelerden sonra imzalanacak toplu iş sözleşmeleri ile mümkündür.
 • Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan, Kütahya'da kadroya geçen orman işçilerinin sevincine ortak oldu.
  Settar Aslan'ın orman işçilerinin kadroya geçişi konusundaki katkıları, onların yaşam kalitesini yükseltme ve daha iyi bir gelecek için mücadele etme hedefine ulaşmada önemli bir adımdır. Bu anlamlı başarı, orman işçileri arasında umut ve motivasyon kaynağı olacak ve sivil toplumun gücünü gösteren bir örneği teşkil edecektir.
 • SETTAR ASLAN: "Ülkedeki istikrar, ekmeğimiz kadar önemlidir."
  Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, Öz Orman İş Genel Sekreteri Ali Bilgin ile birlikte ‘‘Eskişehir Orman İşçileri Kadro Buluşması" programına katıldı. Aslan, Öz Orman-İş Eskişehir Bölge Temsilciğince Çatacık Orman İşletme Müdürlüğünde düzenlenen programda, kadro verilen orman işçileriyle bir araya geldi. İşçilere hitap eden Aslan, Meclis'ten geçen düzenlemeyle 11 bin 166 geçici orman işçisine kadro verildiğini anımsatarak, "Ülkedeki istikrar, ekmeğimiz kadar önemlidir." ifadelerini kullandı.
 • ÖZ ORMAN-İŞ GENEL BAŞKANI SETTAR ASLAN KASTAMONU’DA KONUŞTU
  "Orman ve tarım teşkilatında kadro sorunu bitmiştir" Öz Orman-İs Sendikası Orman İsçileri Kadro Buluşması düzenlendi. Kuzey Kent Grandmoni Altın Salonu'nda düzenlenen kadro buluşmasına, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekçi, Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Umur, 27'nci dönem AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Öz Orman İş Genel Başkan Yardımcıları Halil Turan, Ramazan Gün, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Merve Burçin Irmak, Öz Orman-İş Bölge Başkanı Sedat Öksüz, Hak-İş Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Çağlı, orman çalışanları ve davetliler katıldı.
 • Sinop'ta orman işçilerinin kadro sevinci
  Yeni yapılan düzenlemeyle geçici işçi statüsünden sürekli işçi kadrosuna geçen Sinop'taki orman işçileri, Öz Orman İş Sendikası Sinop Şubesi tarafından düzenlenen kadro kutlamasında bir araya geldi. Programa Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan'da katıldı. Davulların çaldığı, oyunların oynandığı programda sürekli işçi kadrosuna geçen 375 orman işçisi uzun süre eğlendi.
 • BİLGİN ZONGULDAK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE SENDİKAL FAALİYETLERDE BULUNDU
  Öz Orman İş Genel Başkan Sekreteri Ali Bilgin, Öz Orman İş Karabük Bölge Başkanı Levent Işıktaş ve yönetimi ile birlikte Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Dirgine İşletme Müdürlüğü temsilcisi Vacip Tavşan’ın Annesinin cenaze törenine katıldı
 • ADANA ORMAN İŞÇİLERİNDEN ÖZ ORMANA ZİYARET
  Adana Öz Orman İş üyeleri Öz Orman İş Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler. Orman teşkilatının araç teslim töreninde Ankara’ya gelen Adana’daki orman işçileri sendikalarına ziyarette bulundular.

ÜYELERİMİZDEN HABERLER

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni