ANASAYFA / Genel / TİGEM SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN
TİGEM SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 15.10.2019 05:43

TİGEM SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN

1 Mart 2019 ile 28 Şubat 2021 tarihleri arasında geçerli olan TİGEM 4. Dönem Toplu İş Sözleşmemiz, 10 Ekim 2019 günü gece geç saatlere kadar süren müzakereler sonunda imzalandı.
15.10.2019 05:43

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı işletmelerde çalışan üyelerimizin 4.  Dönem Toplu İş Sözleşmesi için kamu işveren sendikası TÜHİS ve TİGEM yönetimi ile yürüttüğümüz müzakereler, 10 Ekim 2019 gecesi anlaşmayla sonuçlandı.

 

Gece geç saatlere kadar süren müzakereler sonucunda varılan mutabakatla, TİGEM’de çalışan üyelerimiz için geçmiş dönemki sözleşmelerle elde ettiğimiz haklar korundu.

 

Sözleşmenin yürürlükte kalacağı 2 yıl boyunca, 6’şar aylık dönemler halinde, konfederasyonumuz Hak-İş ile Hükümet adına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolu’nda öngörülen zamlar uygulanacak.

 

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, 4 dönemdir imzalanan toplu iş sözleşmeleriyle, TİGEM çalışanı üyelere önemli haklar sağlandığını belirterek, 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin TİGEM emekçilerine, ailelerine ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni