ANASAYFA / Genel / ERİTRELİ SENDİKACILAR ÖZ ORMAN-İŞ’TE
ERİTRELİ SENDİKACILAR ÖZ ORMAN-İŞ’TE
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 07.01.2015 14:14

ERİTRELİ SENDİKACILAR ÖZ ORMAN-İŞ’TE

Öz Orman-İş’i ziyaret eden Eritre Ulusal İşçi Sendikaları Konfederasyonu temsilcileri, karşılıklı ilişkileri geliştirme isteğini dile getirdiler.
07.01.2015 14:14

Hak-İş Konfederasyonunun misafiri olarak Türkiye’de bulunan Eritre Ulusal İşçi Sendikaları Konfederasyonu (NCEW) yöneticileri, Öz Orman-İş Genel Merkezini ziyaret ederek, Genel Başkan Settar Aslan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.

 

NCEW Yönetim Kurulu üyesi Abdulhamid İbrahim, Türk sendikalarıyla ilişkileri geliştirmek ve karşılıklı deneyimleri paylaşmak istediklerini, bu amaçla 2012’de Hak-İş ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını belirterek, tarım işkolunda faaliyet gösteren sendikalarının da Öz Orman-İş ile ikili işbirliği anlaşması yapma arzusunda olduğunu söyledi.

 

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan da, Eritre ile Türkiye arasında tarihten gelen bağlar bulunduğunu hatırlatarak, işçi kuruluşları arasındaki ilişkileri geliştirmenin de önemli olduğunu bildirdi. Aslan, Eritreli tarım-ormancılık sendikasıyla işbirliğini güçlendirmeyi arzuladıklarını da kaydetti.

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni