ANASAYFA / Genel / ASLAN KON TV’DE
ASLAN KON TV’DE
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 26.02.2020 17:09

ASLAN KON TV’DE

Ankara Konuşuyor programına canlı yayın konuğu olan Settar Aslan, gündemdeki konuları değerlendirdi; OGM’ye 5 bin yeni işçi alınmasının isabetli olduğunu söyledi.
26.02.2020 17:09

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, Kon TV’de canlı yayınlanan, Çetin Altan’ın sunduğu Ankara Konuşuyor programına, 26 Şubat 2020 tarihinde konuk oldu.

 

Programda, ülke ve dünya gündemindeki konulara ilişkin, sunucu Çetin Altan’ın sorularını cevaplandıran Genel Başkan Aslan; Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Coronavirüs, İdlip’teki dram, ‘Yüzyılın Barışı’ maskesi altında Kudüs’ün işgali planı, Türkiye’nin yeni dış politikası, ekonomideki toparlanma işaretleri ve işsizlik, iç siyasetteki gelişmeler ile ülkemizdeki orman yangınları, yangınla mücadele için gerekli yeni istihdam gibi konulara dair görüş ve önerilerini dile getirdi.

 

Orman Genel Müdürlüğü’ne 5 bin yeni geçici işçi alınmasının isabetli olduğunu anlatan Settar Aslan, orman yangını gerçeğinin ‘mevsimsel’ olmaktan çıktığını belirterek, ülke ormanlarının yılın her döneminde korunması ve geliştirilmesi için daha çok emek harcamak gerektiğini bildirdi.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni