ANASAYFA / Genel / ORMANCILIK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU'NUN İDLİB SALDIRISINA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMASIDIR
ORMANCILIK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU'NUN İDLİB SALDIRISINA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMASIDIR
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 29.02.2020 22:24

ORMANCILIK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU'NUN İDLİB SALDIRISINA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMASIDIR

Açıklamaktan şeref duyarız ki; bizler dün olduğu gibi bugün de, yarın da Devletimizin, Milletimizin ve Ordumuzun yanındayız.
29.02.2020 22:24

İdlib’te gerçekleştirilen hain saldırıda Mehmetçiklerimizin şehit edilmesini nefretle kınıyoruz.

Şehit olan evlatlarımızın ocaklarına ve milletimizin bağrına ateş düşmüştür. Yüreğimiz yangın yeri, öfkemiz taze. Türk milleti bu acı günü unutmayacaktır.

 

Vatanımızın huzuru, bütünlüğü, milletimizin bekası, sınırlarımızın korunması ve mazlumların güvenliği için şehadete yürüyen kahraman askerlerimizin mekânları Cennet-i Âlâ olsun. Cenab-ı Hakk ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar ihsan etsin.

 

İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif’in:

“…Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber…”

 

Dizeleriyle ifade ettiği üzere, şehitlerimizin makamı Cennet olup, milletimizin aklında ve vicdanında her zaman anılacak ve aziz hatıraları var olacaktır. Şehitlerimiz, dualarımızda her zaman yâd edilecek, şükran duyguları ile hatırlanacaklardır.

 

Dünya, Türk Milletinin birliğini, birlikteliğini, bağımsızlığına olan düşkünlüğünü ve merhametini bir kez daha net olarak görmüştür, görmeye de devam edecektir.

 

Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlettir. Terör yapılanmalarına ve mazlumlara karşı işlenen suçlara karşı müdahale etmek için orada bulunan Mehmetçiğimize yapılan bu saldırı misliyle karşılık bulacaktır. Ülkemiz, yaşanan bu acılardan toplumun her kesimiyle birlikte kenetlenerek, daha da güçlenerek çıkacak ve kararlılıkla kendisine karşı oluşturulan her türlü tuzağı bozacaktır.

 

Açıklamaktan şeref duyarız ki; bizler dün olduğu gibi bugün de, yarın da Devletimizin, Milletimizin ve Ordumuzun yanındayız. Cenab-ı Hakk ülkemizin birliğini korusun, milletimizi muhafaza etsin, ordumuzu her daim muzaffer eylesin.

 

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni