ANASAYFA / Genel / BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ’DEN ÖZ ORMAN İŞ SENDİKASINA ZİYARET
BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ’DEN ÖZ ORMAN İŞ SENDİKASINA ZİYARET
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 30.12.2020 17:19

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ’DEN ÖZ ORMAN İŞ SENDİKASINA ZİYARET

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Öz Orman İş Sendikasını ziyaret etti. Ziyarette Orman çalışanlarının sorunları, kadro talepleri Öz Orman İş Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya tarafından kendilerine iletildi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı     Mustafa Destici Öz Orman İş Sendikasını ziyaret etti. Ziyarette Orman çalışanlarının sorunları, kadro talepleri Öz Orman İş Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya tarafından kendilerine iletildi.

 Ziyarette konuşan Öz Orman İş Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya; Bu güne kadar ormancılık alanında mücadele vermiş kahramanlarımız ne yazık ki 9 Ay 29 Gün çalıştırıldılar ve şimdi tamamı işsiz durumdalar. Kış mevsiminde orman yangınları olmaz mantığı ile alınmış olan bu kararların, gelen haberlerle ne denli yanlış olduğu görülmektedir dedi.

 Bugün biz burada konuşurken Trabzon, Kastamonu, Sakarya ve Bursa’da orman yangınları var. Ormancılık sektörü sadece yangınlarla mücadele değildir diyen Kızılkaya; Vereceğiniz desteklerle Orman çalışanlarının 12 ay çalışmasına olanak sağlanması, orman çalışanlarının kadro sahibi olması, başta ülkemiz ormanlarına ve ormancı kardeşlerimize eşsiz bir destek olarak yorumlanacaktır. Orman çalışanlarımız kadro mücadelesinde sizin de vereceğiniz destekle en azından iki ay çıkış garabetinden kurtulup kış mevsiminde mağdur olmayacaklardır dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici; Ormancılık sektöründe mücadele veren yiğitlerimizin her zaman yanında olacağız. Orman çalışanlarının on ay çalıştırılıp iki ay çalıştırılmaması sorununu çözmek için elimizden geleni yapacağız. . Bu hususu başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Tarım Bakanımıza mutlaka ileteceğiz dedi.

2020 kapanış konuşmamızda da ormancılarımızı unutmadığımızı 2020 yılında 328 adet orman yangını meydana geldiğini ve bu yangınlarda 813 hektar ormanlık alanın yandığını dile getiren Destici; Bugün orman yangınlarında yanmış olan orman arazisinin dünya ülkelerine nazaran ülkemizde daha az olduğu kayıtlara geçmiştir. Bu başarı orman çalışanlarının başarısıdır. Bizlerde bu başarıyı desteklemeyi, ormancı kardeşlerimizin daha iyi şartlar altında çalışması hususunda sorumluluk üstleneceğimizi dile getirmek istiyoruz dedi.

 2021 yılının ormancılarımız için hayırlar getirmesini dileyen Destici orman mücadelesinde kaybettiğimiz kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diledi.

Öz Orman İş Genel Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, Genel Sekreter Ali Bilgin ,Genel Mali Sekreter Halil Turan hazır bulundular.

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLAR



Kişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni