ANASAYFA / Genel / TİGEM YETKİ DAVASI 6 KASIM’A ERTELENDİ
TİGEM YETKİ DAVASI 6 KASIM’A ERTELENDİ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 16.07.2013 00:00

TİGEM YETKİ DAVASI 6 KASIM’A ERTELENDİ

15 Temmuz 2013 tarihindeki duruşmaya bilirkişi raporu gelmeyince, hâkim; bilirkişi raporunun gelmesi, araya giren adlî tatil ve rapor geldikten sonra taraflara itiraz süresi tanımak gerekçeleriyle, duruşmayı 6 Kasım 2013 tarihine erteledi.

TİGEM’lerde çalışan 2.500 işçinin Toplu İş Sözleşmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca Öz Orman-İş lehine verilen yetki tespitine karşı, Türk-İş’e bağlı Tarım-İş Sendikası 10 Ocak 2013 tarihinde itiraz etmişti.

Ankara 6. İş Mahkemesi, 6 Mayıs 2013’teki duruşmada, çoğunluğun hangi sendikada olduğunun tespiti amacıyla dosyayı bilirkişiye göndermiş ve sonraki duruşma için 15 Temmuz 2013’e gün vermişti.

15 Temmuz’daki duruşmada, bilirkişi raporu gelmediğinden, Mahkeme, bilirkişi raporunun gelmesi, araya giden adlî tatil ve rapor geldikten sonra taraflara itiraz süresi tanımak gerekçeleriyle, bir sonraki duruşma için 6 Kasım 2013 tarihine gün verdi.

Öz Orman-İş Yönetim Kurulu, Hükümet ile Hak-İş ve diğer konfederasyonlar arasında kamu kesimi toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin sürdüğünü hatırlatarak, bu görüşmeler sonuçlandığında,yetki uyuşmazlığı devam eden işyerleri için de sözleşmenin uygulanması yönünde gerekli çalışmanın yapılacağını bildirdi.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni