ANASAYFA / Genel / TERÖRİST İSRAİL’İ LANETLEDİK
TERÖRİST İSRAİL’İ LANETLEDİK
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 16.07.2014 00:00

TERÖRİST İSRAİL’İ LANETLEDİK

Hak-İş ve bağlı sendikaların yöneticileri ve üye işçiler, Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği’ne yürüyerek siyah çelenk bıraktı. Genel Başkan Arslan, İsrail’in Gazze’deki katliamını lanetledi.
16.07.2014 00:00

Hak-İş Genel Merkezi önünde toplanan konfederasyon üyesi sendikaların yöneticileri ve üye işçiler, İsrail Büyükelçiliği’nin bulunduğu Protokol Yolu’na kadar yaklaşık 3 kilometrelik yolu, İsrail’in cinayetlerini kınayan pankartlar taşıyarak ve protesto sloganları atarak yürüdü. Protesto yürüyüşüne, Öz Orman-İş’i temsilen Genel Sekreter Bayram Ayaz ve Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya ve Ankara Şube Başkanı Erdoğan Çubuk ile Ankara’daki bir grup orman emekçisi de katıldı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan protestocu Hak-İş mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında, İsrail’in Gazze’de yaptığı insanlık dışı katliamı lanetleyen Arslan, yaşananlar karşısında sessiz kalan uluslararası toplumu da kınadı. Arslan, daha sonra, üzerinde ‘Katliamcı, Soykırımcı İsrail’i Kınıyoruz /Hak-İş’ yazan siyah çelengi, İsrail Büyükelçiliği önüne bıraktı.

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni