ANASAYFA / Genel / USLU, TBMM KÜRSÜSÜNDE ‘KADRO’YU DİLE GETİRDİ
USLU, TBMM KÜRSÜSÜNDE ‘KADRO’YU DİLE GETİRDİ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 19.11.2014 00:00

USLU, TBMM KÜRSÜSÜNDE ‘KADRO’YU DİLE GETİRDİ

Hak-İş Onursal Başkanı, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, geçici işçilerimizin kadro talebini TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada bir kez daha dile getirdi.
19.11.2014 00:00

Uslu, ülke genelindeki yangınların yılın her döneminde çıkabildiğine dikkati çekerek, yangın işçilerinin çalışmasının sürekli hale getirilmesini istedi. Uslu'nun TBMM'de yaptığı gündem dışı konuşmanın, geçici işçilerimizle ilgili bölümü şöyle:

"Ülke genelinde yangınlar, yangın mevsimi dışında da devam etmektedir. Kasım-Ocak aylarında 480 civarında yangın çıkmıştır.  Bu nedenle yangın işçilerinin sürekli hale getirilmesi, bilgi ve donanımlarının artırılması gerekmektedir. İkincisi de, itfaiye teşkilatının belediyelerden ya da ormandaki itfaiye teşkilatının dağınıklıktan kurtarılıp tek elde toplanması ve bir ulusal ağ içinde teşkilatlanması gerekmektedir. Böylece siyasi mülahazalardan uzak, itfaiye teşkilatının daha etkin ve verimli şekilde kullanılması sağlanmış olacaktır. Kadrolu, mevsimlik, geçici ya da taşeron işçiliği gibi yapay statülerin mutlaka AB normlarına, ILO normlarına, çağdaş standartlara göre yeniden dizayn edilmesi, AB pratikleri dikkate alınarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Bu noktada, ilgililerin dikkatini çekmek istiyorum."

,

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni