ANASAYFA / Genel / 5620 MAĞDURLARI İÇİN ÖNEMLİ ADIM
5620 MAĞDURLARI İÇİN ÖNEMLİ ADIM
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 13.04.2016 00:00

5620 MAĞDURLARI İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Genel Başkanımız Aslan’ın, 5620 mağdurlarının kadro talebini gündeme getirdiği Üçlü Danışma Konseyi’nde, Çalışma Bakanı Soylu’nun talimatıyla, sorunun çözümü amacıyla bir komisyon kuruldu.
13.04.2016 00:00

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, 5620 Sayılı Kanun mağduru geçici işçilerimizin kadro sorununun çözümü için yürüttüğü yoğun çabayı, 13 Nisan 2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında toplanan Üçlü Danışma Konseyi'nde de ısrarla sürdürdü. Settar Aslan, Öz Orman-İş tarafından hazırlanan, 5 ay 29 gün mahkûmu işçilerimizin kadro talebi ve bunun haklı ve makul gerekçelerini anlatan bir raporu, Üçlü Danışma Konseyi toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu&rsquoya takdim ederek, ayrıca bir sözlü sunum yaptı.

Bunun üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla, 5620 Sayılı Kanun mağdurlarının durumunun değerlendirilmesi ve sorunun nasıl çözülebileceğinin araştırılması amacıyla bir komisyon kuruldu. Çalışma Genel Müdürü'nün başkanlık edeceği komisyonda, Hak-İş camiası adına Öz Orman-İş ve Öz Gıda-İş temsilcileri yer alacak. Komisyonun, ilk toplantısını 15 Nisan 2016 tarihinde yaparak, çalışmalarına başlaması kararlaştırıldı.

Anılan komisyonun kurulmasıyla, taşeron işçilere kadro çalışmaları esnasında gündemde bulunmayan 5620 Sayılı Kanun mağdurlarının durumu da siyasetin gündemine girmiş oldu.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni