ANASAYFA / Genel / TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ BAŞLADI
TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ BAŞLADI
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 24.04.2018 00:00

TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ BAŞLADI

Öz Orman-İş’in her yıl gerçekleştirdiği Temsilci Eğitim Seminerleri, bu yıl 2 grup halinde, Haymana’da yapılıyor. Genel Başkan Aslan, seminerdeki konuşmasında, “Emekçiler olarak, üretmek ve ürettiğimizden adil pay almak istiyoruz.” dedi.
24.04.2018 00:00

Öz Orman-İş Sendikası'nın Temsilci Eğitim Seminerleri, Ankara'nın Haymana ilçesinde başladı.

Her yıl gerçekleştirilen Temsilci Eğitim Seminerleri, bu yıl 2 grup halinde yapılıyor. Seminerlere, Öz Orman-İş Sendikası'nın Türkiye genelinde örgütlü olduğu işyerlerindeki toplam 800 civarında işyeri temsilcileri katılıyor.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan semineri açış konuşmasında, işyerlerinin varlığı ve ekonomik olarak ayakta durmasının, aynı zamanda çalışan işçiler için de iş ve ücret garantisi olduğuna işaret ederek, "Emekçiler olarak, üretmek ve ürettiğimizden adil pay almak istiyoruz." dedi.

Hükümetin 1 milyona yakın işçiye kadro vermesinin çok önemli bir adım olduğunu hatırlatan Settar Aslan, geçici işçilerin çalışma süresinin 6 aydan 10 aya çıkarılmasından dolayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Hak-İş Onursal Başkanı TBMM İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu ile tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Aslan, Başbakan Yıldırım'ın, kadro talimatını, 2 Mart 2017'de Öz Orman-İş Tarafından Ankara'da düzenlenen ཋ Temmuz Darbe-İşgal Girişimi Küresel Satranç' konulu Uluslararası Demokrasi Kongresi'ndeki konuşmasında verdiğini hatırlatarak, "Taşeron işçilerimizin kadro alması ve geçici işçilerimizin süre uzatımında, üyelerimizin samimi gayretlerinin de önemli katkısı olmuştur." dedi.

Settar Aslan, Öz Orman-İş'in, tarım ve ormancılık işkolundaki sendikalı işçilerin yüzde 70'ini temsil ettiğini de hatırlatarak, şunları söyledi:

"Amacımız, Tarım Teşkilatı çalışanlarını da bünyemize katıp, işkolumuzdaki temsil oranımızı yüzde 90'ın üzerine çıkarmaktır. Böylece, işkolumuzdaki emekçilerimizi daha güçlü şekilde temsil etme fırsatı bulacağız. Bu da, emekçilerimizin daha fazla hak elde etmesine imkân sağlayacaktır.

TİGEM emekçilerinin 2012 yılında en düşük brüt aylık ücreti 1356 liraydı. Bu işçilerimiz eski sendikalarında kalmış olsalardı, bugün alacakları aylık brüt ücret 2952 TL olacaktı. Oysa TİGEM emekçisi Öz Orman-İş'i seçtiği için, imzaladığımız başarılı sözleşmelerle bugün en düşük aylık brüt ücret 3835 TL'ye ulaşmıştır. Bu, TİGEM işçilerimiz adına önemli bir kazanımdır. Şimdi aynı şekilde, Tarım Teşkilatında çalışan emekçilerimizin de ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmeyi hedefliyoruz."

Öz Orman-İş Temsilci Eğitim Semineri'nin açılış programına, TİGEM İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ayfer Erdem de katılarak bir selamlama konuşması yaptı.

Temsilci Eğitim Semineri, daha sonra 'Türkiye'de Sendikal Hareket' konulu sunumla devam etti.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni