ANASAYFA / Genel / ORMAN TEŞKİLATI VE TİGEM YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ
ORMAN TEŞKİLATI VE TİGEM YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 20.12.2018 00:00

ORMAN TEŞKİLATI VE TİGEM YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ

Bakanlık; bir önceki TİS döneminde Öz Orman-İş’in yetkili olduğu yerlerde yine Öz Orman-İş’in, Tarım-İş’in yetkili olduğu yerlerde de yine Tarım-İş’in çoğunluk üyeye sahip olduğu tespitini yaptı.

Orman Teşkilatı ve TİGEM işletmelerinde toplu iş sözleşmesi için yetki çoğunluğunun Öz Orman-İş'te olduğunu belgeleyen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazısı sendikamıza ulaştı.

Öz Orman-İş, Bakanlığa 1 Kasım 2018 tarihinde yaptığı başvuruyla, Orman Teşkilatı ve TİGEM işletmelerinde üye çoğunluğunun kendisine ait olduğunu beyan ederek, Bakanlıktan çoğunluk tespiti istemişti.

Bakanlığın 14 Aralık 2018 tarihli tespit yazısı 20 Aralık 2018 tarihinde Öz Orman-İş'e ulaştı. Buna göre Orman Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü, ÇEM Genel Müdürlüğü ve TİGEM Genel Müdürlüğü ile bağlı işletmelerde toplu iş sözleşme yetkisi Öz Orman-İş'te bulunuyor.

Böylece Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir önceki TİS döneminde Öz Orman-İş'in yetkili olduğu işyerlerinde yine Öz Orman-İş'in, Tarım-İş'in yetkili olduğu işyerlerinde de yine Tarım-İş'in çoğunluk üyeye sahip bulunduğunu tespit etmiş oldu.

,

MUHATAP KURULUŞLAR



Kişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni