ANASAYFA / Genel / İŞÇİLERİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR
İŞÇİLERİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 05.10.2021 09:27

İŞÇİLERİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR

Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Sorumluluk sahasında bulunan İskenderun-Arsuz YHGS’da koruma faaliyeti sırasında iz takibi yapan Av Koruma Saha Bekçisi olan Durdu Mehmet AKAY bir anda karşılaştığı kaçak yaban keçisi avcılarının saldırısına uğraşmış ve gözünden yaralanmış olup tedavisi devam etmektedir.
05.10.2021 09:27

Baş temsilcimiz üyemizle yakinen ilgilenmektedir. Sorumlu Jandarma Karakolu’na bilgi verilmiş olup tahkikat devam etmektedir.

7/24 fedakârca av koruma görevini yerine getiren, gece gündüz yaban hayatını koruyan üyemize karşı gösterilen bu tutumu şiddetle kınıyoruz.

Öz Orman İş Kahraman Maraş Şube Başkanı Latif Çoban yaşanan olay hakkında açıklamalarda bulundu. Çoban; Teşekkürü hak eden kardeşlerimize yapılan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz. İşçilerimizin yalnız olmadığını, hukuki anlamda haklarımızı arayacağımızı ve asla geri adım atmayacağımızı herkes bilsin istiyoruz dedi.

 Yeşil Vatan’ın savunucuları olan Kahraman işçilerimize yapılan saldırılarda geri adım atmayacaklarını dile getiren Çoban; Genel merkezimiz yaşanan bu saldırı hakkında gereken başvuruları yapmıştır. Temsilciliğimiz kardeşimiz ile birliktedir. Bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması için caydırıcı ceza beklediğimizi belirtmek istiyoruz dedi.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni