ANASAYFA / Genel / ASLAN, 'GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR'
ASLAN, 'GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR'
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 07.10.2021 11:57

ASLAN, 'GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR'

Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan Tarım ve Ormancılık alanında toplu iş görüşmelerinin imza sürecine geldiğini söyledi.
07.10.2021 11:57

Tarım alanında çalışan işçilerimizin görüşmeleri hakkında yakın bir süre içerisinde imzaların atılacağını dile getiren Aslan, Ormancılık faaliyetleri hususunda da görüşmelerimiz sürmektedir dedi.

 

İş kolu sendikaları arasında önemli hassas maddeleri olduğunu dile getiren Aslan; Bizler işçilerimizin menfaatini korumak adına hassas bir süreç yaşıyoruz. Talep makamı olarak sahada gördüğümüz sorunları ve işçilerimizin daha iyi şartlar altında çalışmaları için maddelerimizi işverenimize sunduk. İş kolundaki imzalar atılırken bizler birkaç madde de daha iyisini almanın mücadelesini vermekteniz dedi.

 Tarım alanında imza sürecine gelindiğini, Ormancılık alanında da bir iki madde üzerinde görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Aslan şöyle konuştu; Bizim en büyük maddemiz geçici işçilerimizin 12 ay çalıştırılmasıdır. Bu hususu da meclis gündemiyle çözeceğimize inanıyoruz. Şuan görüştüğümüz maddelerimiz ise işçilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile ilgilidir. Arkadaşlarımız geriye dönük ücretlerini alacaktır, önemli olan sabırla elle tutulur kazanım üretmek dedi.

Bu güne kadar tarım ve ormancılık alanında kazanılan bütün hakların altında imzası olan Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan; Bundan sonraki süreçte de kazanımlarımızı hızlandırarak alma mücadelesi içerisindeyiz. İşçimizin daha iyi şartlar altında, yüksek bir motivasyonla çalışması hem ülkemizin menfaatinedir hem de tarım ve ormancılığımızın menfaatinedir. Bu sebeple üzerinde yoğun bir görüşme içerisinde olduğumuz sürecin sonuçlanması yakındır ifadelerini kullandı.  

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni