ANASAYFA / Genel / TİGEM 2. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ
TİGEM 2. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 24.03.2015 00:00

TİGEM 2. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ

TİGEM işletmelerinde çalışan 2.500 üyemizin 2. Dönem TİS’i için yetki alan Öz Orman-İş, TÜHİS ile müzakere masasına oturdu.

TİGEM'lerde çalışan işçilerin 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olan Toplu İş Sözleşmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yetki alan Öz Orman-İş, Kamu İşveren Sendikası TÜHİS'e müzakere çağrısı yapmıştı.

Bu çağrının ardından TÜHİS ve TİGEM yöneticileriyle ilk müzakere oturumu, 24 Mart 2015 tarihinde TÜHİS'e gerçekleştirildi. 2.500 TİGEM işçimizi ilgilendiren TİS müzakerelerinin ilk oturumda, Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek ve TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Karayama'ya birer buket çiçek takdim etti.

İlk oturumda Öz Orman-İş, 16-18 Şubat 2015 tarihlerinde Kırşehir'de yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında hazırlanan 2. Dönem TİS Teklif Taslağını, TÜHİS ve TİGEM yöneticilerine sunarak, müzakereleri resmen başlattı.

TİGEM 2. Dönem TİS müzakerelerinin ilk oturumuna, Öz Orman-İş adına, Genel Başkan Settar Aslan'ın yanısıra Genel Sekreter Bayram Ayaz, Genel Mali Sekreter Ali Bilgin, Genel Eğitim Sekreteri Mustafa Çınar ve Genel Mevzuat-Araştırma Sekreteri Mehmet Çelik ile sendika hukuk müşavirleri katıldı.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni