ANASAYFA / Genel / 5. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ
5. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 17.04.2015 00:00

5. DÖNEM TİS İÇİN MASADAYIZ

Sendikamız Öz Orman-İş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü işyerlerinde çalışan 25.000 üyemizin 5. Dönem TİS’i için TÜHİS ile müzakere masasına oturdu.
17.04.2015 00:00

Orman Teşkilatı emekçilerinin 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olan 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yetki alan Öz Orman-İş, Kamu İşveren Sendikası TÜHİS'e müzakere çağrısı yapmıştı.

Bu çağrının ardından TÜHİS, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü yöneticileriyle ilk müzakere oturumu, 17 Nisan 2015 tarihinde TÜHİS'te gerçekleştirildi. 25.000 orman işçimizi ilgilendiren TİS müzakerelerinin ilk oturumunda, Öz Orman-İş Genel Başkan Vekili Zeki Sungur Kızılkaya, toplantıya katılan Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Şahin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Daire Başkanı Davut Genç ve TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Özgürsoy'a birer buket çiçek takdim etti.

İlk oturumda Öz Orman-İş, 28 Şubat 2015 tarihlerinde Kırşehir'de yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında hazırlanan 5. Dönem TİS Teklif Taslağını, TÜHİS, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü yöneticilerine sunarak, müzakereleri resmen başlattı.

Orman Teşkilatı 5. Dönem TİS müzakerelerinin ilk oturumuna, Öz Orman-İş adına, Genel Başkan Vekili Zeki Sungur Kızılkaya'nın yanısıra Genel Sekreter Bayram Ayaz ve Genel Mevzuat-Araştırma Sekreteri Mehmet Çelik ile sendika hukukçuları katıldı.

,

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni