ANASAYFA / Genel / ÜMMETİN BAŞI SAĞ OLSUN
ÜMMETİN BAŞI SAĞ OLSUN
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 18.06.2019 00:00

ÜMMETİN BAŞI SAĞ OLSUN

Mısır’ın demokratik yolla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbe yönetiminin mahkemesinde fenalaşarak şehit olmuştur. Tüm Müslümanların başı sağ olsun.
18.06.2019 00:00

Mısır'ın darbeyle devrilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, mahkeme salonunda şehit oldu.

2012 yılında yapılan seçimlerde yüzde 52 oy alarak, Mısır'ın demokratik yolla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetlerinin, Abdulfettah es-Sisi yönetiminde yaptığı ABD destekli askerî darbeyle devrilmiş ve hapsedilmişti.

Mısır'da başarılı olan ABD destekli darbe, eş zamanlı olarak Türkiye'de de Gezi Kalkışması çerçevesinde denenmiş, ancak dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli duruşu sonucu başarısız kalmıştı

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'yi deviren darbeciler, onu 6 yıldır zindanda tutmakta ve düzmece suçlamalarla yargılamaktaydı. Mursi, şehit olduğu mahkeme salonunda, darbecilerin düzmece &lsquocasusluk' suçlamasıyla yargılanacaktı.

Şehit Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye Yüce Mevla'dan rahmet ve şehadetinin kabul ve makbul olmasını dileriz. Tüm İslam Ümmetinin başı sağ olsun.

Öz Orman-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

,

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni