ANASAYFA / Genel / BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 24.09.2020 11:46

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Üyelerimizin acı gününü paylaşmak görevimizdir.
24.09.2020 11:46

Orman yangınlarında can veren üyelerinin ailelerine destek veren Öz Orman İş Sendikası  Orman yangınında şehit olan Ali Yılmaz ve Nurullah Aktaş’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. 

Taziye ziyaretine Öz Orman İş Genel Mali Sekreter Halil Turan, Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Gün ve İzmir Şube Başkanı Hamiyet Boyacı katıldı.

Ziyarette konuşan Öz Orman İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Halil Turan;

‘Orman bizim için hayattır. Var olmak demektir. Ormanı yaşatmanın, vatanı yaşatmak olduğu bilinci ile hareket eden orman emekçilerimiz bu uğurda nice bedeller ödemektedir. Bazımız bu uğurda şehit, bazımız da bu uğurda gazilik payesine ulaştı.

Bugün Dünyanın hiçbir yerinde ormanı vatan savunması olarak gören başka hiçbir kuruluş yoktur. Bizim için orman var oluş mücadelesi olduğu kadar, nefes alma, can olma mücadelesidir. Bizler bu uğurda mücadele verirken devletin var olması için son nefesimizi vermekten sakınmadığımızı bugün de gösterdik, yarın da göstereceğiz. Kardeşlerimizi kaybetmenin acısını yaşıyor, geride kalan ailelerinin bizlere emanet edildiği düsturu ile hareket ediyoruz. Öz Orman İş Sendikası olarak bir aile bilincine sahibiz. Bugün sendikamızın vermiş olduğu maddi destek belki acıların üzerini kapatmayacaktır ama en azından bir moral kaynağı olacaktır. Bizler Öz Orman İş Sendikası mensubu olarak her bir kardeşimizin taziye mesajını iletmek için, acıları paylaşmak için buradayız dedi.

Turan; Ormanlarımızın sermayemiz olduğu gerçeği bize aynı zamanda farklı bir hatırlatmada bulundu; canından vazgeçmenin bedeli sadece vatan, sadece ormanlarımız olabilir, doğanın ne kadar kıymetli, ne kadar önemli olduğunu hatırlatmayı, bir kıvılcımın sadece doğayı katletmediğini, doğanın katledilmemesi için mücadele veren kardeşlerimizi de bizlerden koparabileceğinin en bariz örneğini yaşıyoruz. İnsanlığı doğaya karşı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz dedi.

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni