ANASAYFA / Genel / ORMAN EMEKCİLERİNİN SORUNLARI ÜÇ SAATLİK TOPLATIDA MASAYA YATIRILDI
ORMAN EMEKCİLERİNİN SORUNLARI ÜÇ SAATLİK TOPLATIDA MASAYA YATIRILDI
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 09.02.2021 19:58

ORMAN EMEKCİLERİNİN SORUNLARI ÜÇ SAATLİK TOPLATIDA MASAYA YATIRILDI

Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan 09.02.2021 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile görüştü. Yaklaşık üç saat süren toplantıda tarım ve orman bakanlığı bünyesinde görev yapan çalışanların sorun ve sıkıntıları geniş kapsamlı bir toplantı ile masaya yatırıldı.
09.02.2021 19:58

Toc Bir Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Enerji Bir Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, Orman Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Türkyılmaz ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Personel Genel Müdürü Adem Dinç ve Bakanlık danışmanlarının hazır bulunduğu toplantıda konuşan Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan; Ormancılık alanında 12 ay işin olduğu, çalışanlarımızın ise ne yazık ki 9 ay 29 gün çalıştırıldıklarını detaylı bir şekilde anlattı. Bu konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye konunun çözüm ve önerilerini içeren geniş kapsamlı bir rapor sunuldu. Genel Başkan Settar Aslan’ın açıklamalarını dinleyen Sayın Bakan ve heyeti talep ve görüşlere katıldıklarını, orman işçilerinin 12 ay çalışmaları gerektiğini bu konunun teknik boyutlarının ayrıntıları ile incelenerek cumhurbaşkanlığı ve maliye bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunacaklarını dile getirdiler.

 

Bu mücadelede orman emekçilerinin 12 çalıştırılması konusunda destek veren Toc Bir Sen, Enerji Bir Sen, Orman Mühendisleri Odası başkanlarına orman emekçileri adına ayrı ayrı teşekkür ederiz.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni