ANASAYFA / Genel / 17 AĞUSTOS DEPREMİ CANI CANLARDAN KOPARAN ACI BİR GÜNDÜ
17 AĞUSTOS DEPREMİ CANI CANLARDAN KOPARAN ACI BİR GÜNDÜ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 17.08.2021 10:24

17 AĞUSTOS DEPREMİ CANI CANLARDAN KOPARAN ACI BİR GÜNDÜ

Settar Aslan; ''17 Ağustos Marmara Depreminin 22. yıldönümünü acı ile hatırlıyor. Rahmeti rahmana kavuşmuş olan canlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum''

Ülkemiz acısından acı bir günü tekrar hatırlıyoruz.

Depremlerin can aldığı bir gün olarak tarihe gecen 17 Ağustos ülkemizde birçok aileyi birbirinden koparmış, birçok yuva yıkılmıştı.

Ülkemizde artarak devam eden doğal afetler ile ilgili açıklamalarda bulunan Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan; Ülke coğrafyamızı derinden etkileyen, merkez üstü Gölcük olan 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi 1939 Erzincan afetinden sonra Türkiye’nin en büyük ikinci felaketi olmuştur.

18 bin 873 kişi hayatını kaybetmiş, 48 bin 901 kişi yaralanmış, 5 bin 840 kişi kayıp olarak kayıtlara geçmişti. 96 bin 808 ev 15 bin 939 iş yeri yıkılmıştı.

Ülke coğrafyamızda en acı günümüz olan Marmara depreminin 22. Yıldönümünden geriye kalan acılar, yıkımlar kaldı. Geriye canı canlardan koparan acı bir gün kaldı. 

 

Bugün benzer afetlerin yaşandığı 2020 yılı ve sonrasının bir daha yaşanmamasını ümit ediyor. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Umarım şuan yaşamakta olduğumuz Kastamonu Bozkurt afeti son afetimiz olur.

 

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni