ANASAYFA / Genel / ÜNİVERSİTE MEZUNU ÜYELERİMİZİN ÜCRET İYİLEŞTİRMESİ TAMAM
ÜNİVERSİTE MEZUNU ÜYELERİMİZİN ÜCRET İYİLEŞTİRMESİ TAMAM
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 13.12.2010 00:00

ÜNİVERSİTE MEZUNU ÜYELERİMİZİN ÜCRET İYİLEŞTİRMESİ TAMAM

Üniversite mezunu çevre ve orman işçilerimizin ücretlerini, emsal memurlar düzeyine çıkarmak için TİS’e koyduğumuz hüküm için Bakanlıktan onay çıktı.

Sendikamız Öz Orman-İş, ücretleri aynı işi yapan memurlardan düşük olan üniversite mezunu üyelerimizin ücretinin iyileştirilmesi için, 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesine hüküm koymuştu. Bu hükmün yürürlük kazanması için, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın onay vermesi gerekiyordu.

 

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu sözkonusu onayı verdi. Onay yazısında, 2. Dönem Toplu İş Sözleşmemizin ilgili 38. Maddesine atıf yapılarak, ‘15 Aralık 2010 tarihinden geçerli olmak ve müktesep hak sayılmamak şartıyla, Bakanlık işyerlerinde işçi statüsünde çalıştırılan ve temininde güçlük çekilen 4 yıl ve daha fazla yüksek öğrenimli teknik kariyere sahip elemanlardan arazi ve laboratuarlarda çalışanlara 75 TL/ gün; büroda çalışanlara 70 TL/gün; diğer 4 yıl ve daha fazla süreli yüksekokul mezunlarına 60 TL/gün; 2 yıllık yüksekokul mezunlarına 50 TL/gün ücret ödenmesi’ için onay verildi.

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni