ANASAYFA / Genel / COP-12 BAŞLADI
COP-12 BAŞLADI
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 11.10.2015 00:00

COP-12 BAŞLADI

BM Çölleşmeyle Mücadele 12. Taraflar Konferansı, TEMA Vakfı’nın organizasyonuyla yapılan STK Toplantılarıyla başladı. Toplantıda, Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan da bir konuşma yaptı.
11.10.2015 00:00

12-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) 12. Taraflar Konferansı, STK Temsilcilerinin, konferans programı ve çalışma yöntemleri konusunda bilgilendirildiği bir toplantıyla, 11 Ekim Pazar günü başlangıç yaptı.

TEMA Vakfı tarafından organize edilen ilk STK toplantısında, UNCCD'nin sivil toplum kuruluşlarından sorumlu yöneticisi Marcos Montoiro ve diğer görevliler, farklı ülkelerden katılan STK temsilcilerine, Taraflar Konferansı toplantılarının yürütülme usulleri ve COP-12 gündem maddeleri konusunda bilgilendirmede bulundu. Toplantıda, STK çalışma gruplarının başkanları da belirlenerek, grup çalışmalarına başlandı. Bu arada, toplantının açılışında, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

STK'ların açılış toplantısına katılan Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, çeşitli ülkelerden gelen STK temsilcilerine hitaben bir de konuşma yaptı. Konuşmasında, Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitiren yurttaşlarımız için saygı duruşu yapılmasından dolayı, Marcos Montoiro şahsında BM yetkililerine teşekkür etti.

Settar Aslan, konuşmasında, Türkiye'eki çölleşme ve arazi bozulumuna karşı yürütülen mücadelede görev alan emekçilerin Öz Orman-İş üyesi olduğunu hatırlatarak, sendika olarak, çevre ve iklim sorunlarına büyük duyarlılık gösterdiklerini ve UNCCD kapsamında yürütülen çalışmalarda daha etkin görev üstlenmeye hazır olduklarını söyledi.

Resmi açılış tarihi 12 Ekim 2015 olan COP-12 kapsamında, Öz Orman-İş de, 13 Ekim 2013 günü sabah 10:00 ile 13:00 saatleri arasında 'Çölleşmeyle Mücadelede STK'ların Rolü' konulu bir Yan Oda Toplantısı gerçekleştirecek. Öz Orman-İş ayrıca, aynı gün öğleden sonra da, bazı STK'larla birlikte, Çölleşmeyle Mücadelede İstihdamın Önemi içerikli bir Yan Oda Toplantısı yürütecek.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni