ANASAYFA / Genel / ÖNCE GÖNÜLLER ÇÖLLEŞTİ
ÖNCE GÖNÜLLER ÇÖLLEŞTİ
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 19.10.2015 00:00

ÖNCE GÖNÜLLER ÇÖLLEŞTİ

‘Çölleşmenin Sosyal Boyutları’ konulu panelde, Öz Orman-İş Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetin de, ‘Çölleşme, İnsan ve Toplum’ konulu bir sunum yaptı.
19.10.2015 00:00

COP-12 kapsamındaki bir diğer Öz Orman-İş katılımı da 19 Ekim 2015 günü gerçekleşti. Değişik üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen 'Çölleşmenin Sosyal Boyutları' konulu panelde, Öz Orman-İş Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetin de, 'Çölleşme, İnsan ve Toplum' konulu bir sunum yaptı.

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan'ın da katıldığı panelde, Mehmet Çetin, çölleşme ve arazi bozulumu ile 'insanî ve ahlâkî duruş' arasında doğrudan bir bağlantı bulunduğunu anlatarak, insanın 'doğanın bir parçası' olduğu anlayışı yerine ikame edilen 'doğayı sömürülecek bir varlık' olarak görme anlayışının, çölleşmeyi tetikleyen temel bir sorun olduğunu söyledi. Çetin, yeryüzünde, 'çölleşme haritası' ile 'sömürgecilik haritası' arasında birebir eşleşme olduğunu belirterek, "Çölleşme iye yoksulluk arasında her zaman bir ilişki kurulurken, çölleşme ile zenginleşme arasındaki bağlantı gözlerden kaçmaktadır." dedi.

Panelde, Öz Orman-İş tarafından hazırlanan 'Önce Gönüller Çölleşti' adlı belgesel film de gösterildi ve beğeni topladı.

,

Haberle İlgili Fotoğraflar


MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni