ANASAYFA / Genel / PANİK BAŞLADI, YALANA SARILDILAR
PANİK BAŞLADI, YALANA SARILDILAR
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 05.04.2018 00:00

PANİK BAŞLADI, YALANA SARILDILAR

Tarım emekçilerinin Öz Orman-İş’e geçişleri hız kazanınca, Tarım-İş her zaman olduğu gibi yalanlardan medet ummaya başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan tarım emekçilerimizin Öz Orman-İş Sendikası'na geçişleri hızlanarak devam ederken, emekçilerimizin Öz Orman-İş'e gösterdiği teveccüh, bu işçilerin eski sendikası olan Tarım-İş'te paniğe yol açtı.

İşçilerin Öz Orman-İş'e geçişlerini durdurmak isteyen Tarım-İş, işçiler arasında, "Öz Orman-İş, kendisine geçişe öncülük edenlere menfaat sağlıyor." dedikodusunu yaymaya başladı.

Bu tür dedikodular üzerine bir açıklama yapan Öz Orman-İş Genel Yönetim Kurulu, sendikacılığın bir gönüllülük ve erdem mücadelesi olduğunu hatırlatarak, "Öz Orman-İş, kirli işlerin içinde yer almaz ve bel altı vuruşlarla ilgilenmez. Menfaat sağlama iddiasında bulunanlar, aynaya bakmalıdır. Dedikoduculara tavsiyemiz 23 Ağustos 2016'da Tarım-İş Genel Merkezinde yaşanan ve 'paylaşım kavgası'na dayanan silahlı saldırıyı hatırlamalarıdır." görüşünü dile getirdi.

,

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni