ANASAYFA / Genel / TİGEM TAŞERONU EMEKÇİLERİMİZE KADRO UMUDU
TİGEM TAŞERONU EMEKÇİLERİMİZE KADRO UMUDU
ÖZ ORMAN-İŞ BASIN MÜŞAVİRLİĞİ - 30.06.2018 00:00

TİGEM TAŞERONU EMEKÇİLERİMİZE KADRO UMUDU

KİT’lerde çalışan taşeron işçilerimizin kısmen kadroya alınmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, 30 Haziran 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

21/06/2018 tarihli 2018/11991 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesiyle, Kamu İktisadi Teşebbüsleri taşeron firmalarında çalışanların kadroya alınmasana dair bir düzenleme yapıldı.

Kararnameye göre Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarında, 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle en az iki yıl kesintisiz çalışması olup, halen çalışmaya devam eden taşeron işçileri, yapılacak sınavda başarı göstermeleri halinde, görev yaptıkları yerde işçi statüsünde istihdam edilecek.

Kararname  KİT'lerin istihdam talepleri kadar işçinin kadroya alınmasını ve kadroya alınacak işçi sayısının, Hazine Müsteşarlığı'nın belirleyeceği sayıyı geçemeyeceğini öngörüyor.

KİT'lerde çalışan taşeron işçilerimizin kadroya alınmasına kısmen imkân sağlayan ve umut verici olan bu düzenlemenin, TİGEM işletmelerinde çalışan bütün taşeron işçilerimizi kapsayacak yönde genişletilmesi yolundaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Düzenlemenin, TİGEM'ler başta olmak üzere, tüm taşeron emekçilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Öz Orman-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

,

MUHATAP KURULUŞLARKişisel Verileri Koruma Kanunu - Aydınlatma Metni